II Gminny Konkurs Mistrz matematyki

MISTRZ MATEMATYKI

DLA KLAS I-III W ROKU SZKOLNYM 2022/2023 W GMINIE MICHAŁOWICE

Organizatorzy konkursu

1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Komorowie.
  2. Opiekunami konkursu są Małgorzata Kowalkowska i Joanna Reszka.
  3. Patronat nad konkursem sprawuje Wójt Gminy Michałowice.

Cele konkursu:

1. Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych.
  2. Promowanie uczniów, którzy wykazują się ponadprzeciętnymi umiejętnościami matematycznymi.
  3. Wdrażanie uczniów do samodzielnej pracy nad pogłębianiem wiedzy i umiejętności matematycznych.
  4. Integrowanie środowisk edukacyjnych gminy.

Warunki udziału w konkursie

1. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne.
  2. Udział ucznia w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody jego rodziców/opiekunów prawnych na publikację wizerunku oraz imienia i nazwiska ucznia na potrzeby dokumentacji i celów promocyjnych konkursu.

Organizacja konkursu

1. W konkursie „Mistrz matematyki” biorą udział uczniowie szkół podstawowych z gminy Michałowice.
  2. Konkurs odbywa się trzech kategoriach:
  • uczniowie klas I
  • uczniowie klas II
  • uczniowie klas III
  1. Konkurs odbywa się w dwóch etapach.

I etap szkolny w dniu 19 kwietnia 2023 r.

1. Zadania konkursowe układa zespół nauczycieli ze szkoły organizującej konkurs.
  2. Karty zadań (po dwa egzemplarze dla każdej kategorii) zostaną dostarczone dwa dni przed terminem konkursu tj. 17 kwietnia. Nauczyciele danej szkoły proszeni są o zrobienie odbitek xero dla uczniów przystępujących do konkursu.
  3. Każda ze szkół gminnych przeprowadza konkurs w swojej placówce.
  4. Uczniowie mają 45 minut na rozwiązanie zadań.
  5. Karty zadań konkursowych w każdej szkole sprawdza zespół nauczycieli z tej szkoły.
  6. Uczniowie, którzy uzyskają ponad 90% punktów przechodzą do finału. W przypadku nieosiągnięcia tego wyniku do finału szkolna komisja zakwalifikuje uczniów z najlepszymi wynikami.

II etap międzyszkolny w dniu 16 maja 2023 r.

2. Konkurs finałowy odbędzie się w SP w Komorowie o godzinie 13.00.
  3. Na rozwiązanie zadań uczniowie mają 60 minut.
  4. Karty zadań konkursowych zostaną sprawdzone przez międzyszkolną komisję. Do komisji zapraszamy po dwóch nauczycieli z każdej z gminnych szkół. Prace komisji będą miały miejsce w dniu 16 maja 2023 r. bezpośrednio po konkursie około godziny 14.00. Komisja przekaże informacje o zwycięzcach w przeciągu tygodnia od przeprowadzenia drugiego etapu konkursu.

Nagrody

1. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminę Michałowice.
  2. Komisja konkursowa przyzna I, II i III miejsce w każdej z trzech kategorii. Komisja zastrzega sobie możliwość przyznania wyróżnień.
  1. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone w SP w Komorowie, data tego wydarzenia zostanie przekazana w późniejszym terminie.

Ewentualne zapytania prosimy kierować na adres mailowy: jreszkasp@gmail.com

UWAGA: Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany terminów konkursu w przypadku nieprzewidzianych okoliczności.