OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY 2022

Uczniowie klas III 12 maja 2022 r. zmierzyli się z Ogólnopolskim Sprawdzianem Kompetencji Trzecioklasisty 2022, przeprowadzonym przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Egzamin składał się z trzech części: testu z języka polskiego, z matematyki oraz wiedzy społeczno – przyrodniczej.

Rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu terapeutycznego z Bratkiem, który wprowadził nas w miłą atmosferę. Egzamin językowy miał pokazać, czy umiemy słuchać, czytać i pisać oraz czy mamy podstawową wiedzę o języku. Test matematyczny badał umiejętność liczenia i rozwiązywania zadań, ale także to, czy potrafimy zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce. Test z wiedzy społeczno – przyrodniczej sprawdzał umiejętność czytania ze zrozumieniem i wyciągania wniosków oraz badał znajomość zmian, które zachodzą w przyrodzie zgodnie z kolejnymi porami roku.

Wyniki Trzecioteściku już są i wiemy, że poszło nam bardzo dobrze. Średnie wyniki dla Szkoły kształtują się następująco: język polski 85%, matematyka 79%, przyroda 68%.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim trzecioklasistom wspaniałych wyników!

Wychowawczynie klas III,

Anna Kacprzak, Paulina Wądołowska, Anna Zboina