Czego szukasz?

FINAŁY POWIATU PRUSZKOWSKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

FINAŁY POWIATU PRUSZKOWSKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

W piątek 13 stycznia 2023r. zostały rozegrane Finały Powiatowe Szkół Podstawowych w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców dla rocznika 2009 i 2008 oraz 2010 i młodsi ( tzw. Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt w kategorii dzieci i młodzież).

Gospodarzem, a zarazem organizatorem turnieju był tym razem Nadarzyn. Zawody rozgrywane były w czterech grupach: grupa dziewcząt rocznik 2009 i 2008, grupa dziewcząt rocznik 2010 i młodsi, grupa chłopców rocznik 2009 i 2008 oraz grupa chłopców rocznik 2010 i młodsi. W każdej grupie obowiązywał system podziału na grupy, gdzie zawodnicy danej gminy rywalizowali ze sobą w grze pojedynczej i w grze podwójnej oraz ew.ponownie w grze pojedynczej. Mecze we wszystkich grupach rozgrywane były do 2-óch wygranych setów i oczywiście punktowane sety do 11-u punktów, zaś mecz wygrywał zespół, który jako pierwszy zdobył 3-y punkty.

Rywalizacja przebiegała dynamicznie, a każdy pojedynek był zacięty i pełen emocji . W końcu po kilku godzinnej zaciętej rywalizacji wyłoniono ostatecznych zwycięzców we wszystkich grupach.

Naszą szkołę i Gminę reprezentowali uczniowie, którzy wcześniej wygrali swoje mecze na poziomie rywalizacji między gminnymi szkołami. I tak – dziewczęta w kategorii młodzież (rocznik 2009 i 2008), w składzie: Dominika Jagiełło i Ewa Zakrzewska (trenujące w UKS Komorów) – zdobyły I miejsce, deklasując swoje rywalki, zarówno w fazie grupowej, półfinałowej i finałowej. Wywalczyły złoto, dzięki czemu awansowały do rundy międzypowiatowej. Natomiast chłopcy w kategorii dzieci (rocznik 2010 i młodsi), w składzie: Jakub Kłobukowski i Bartłomiej Malik (trenujący w UKS Komorów) – zdobyli III miejsce, choć niewiele brakowało aby powalczyli w finale.

Wszyscy zwycięzcy każdej grupy otrzymali pamiątkowe puchary oraz medale.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Ze sportowymi pozdrowieniami – opiekun: dr inż. Marcin Jagiełło