5 kwietnia – Marsz dla Autyzmu

5 KWIETNIA odbył się „MARSZ DLA AUTYZMU” –  uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych uczestniczyli w trzeciej edycji marszu solidaryzującego się z osobami w  spektrum autyzmu, który stał się szkolną tradycją. Maszerowali ulicami Komorowa: Leśną, Jana Matejki oraz Bankową. Marsz był zakończeniem trzydniowych wydarzeń poświęconych podnoszeniu świadomości na temat autyzmu.

Mieliśmy przyjemność gościć osoby wspierające naszą inicjatywę związaną z wspieraniem osób autystycznych.

Dziękujemy za przybycie i wsparcie Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Michałowice Pani Ewie Wierzgale, Pani Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Monice Gromadzińskiej- Miszczak, Przewodniczącej Rady Gminy Michałowice Beacie Rycerskiej,  przedstawicielom GOPS-u obecnych na wydarzeniu, Radzie Rodziców, Dyrekcji ZSO w Komorowie – Pani Edycie Pająk, Pani Magdalenie Petrykowskiej – Uznańskiej oraz Panu Sławomirowi Rymuzie. a także rodzicom naszych uczniów oraz mieszkańcom.

Na zakończenie marszu uczestnicy ustawili się w taki sposób, że utworzyli kształt serca, by serce dla autyzmu „zaświeciło” się na niebiesko.

Na terenie całej szkoły wyjątkową atmosferę dopełniały różnorodne dekoracje będące wyrazem solidarności z osobami w spektrum autyzmu.

Wydarzenia kwietniowe są początkiem działań ZSO w Komorowie związanych z podnoszeniem świadomości na temat autyzmu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z marszu oraz wydarzeń poprzedzających tj. NIEBIESKICH IGRZYSK 2024 (KL. 1-3) oraz SPRINTEM DO MARATONY (ZERÓWKI)

Strumień zdjęć (icloud.com)

O wydarzeniach przeczytacie Państwo również na stronie GMINY MICHAŁOWICE:

https://www.michalowice.pl/dzieje-sie/www,p1052873433 oraz https://www.michalowice.pl/dzieje-sie/www,p157955421

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym! Nie bądźmy zieloni w temacie AUTYZMU!

Dyrekcja ZSO w Komorowie

Elwira Kosakowska

Maria Gogolewska

Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie.