Czego szukasz?

 3 kwietnia – NIEBIESKIE IGRZYSKA 2024

 3 kwietnia – NIEBIESKIE IGRZYSKA 2024

 

Trzeciego kwietnia 2024 roku odbyły się zawody sportowe „Niebieskie Igrzyska” dla klas pierwszych, drugich i trzecich szkoły podstawowej. Od 2022 roku są w naszej szkole formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Jest dla nas ważne, aby uczniowie rozumieli i zauważali różnice między sobą, podczas wykonywania ćwiczeń gimnastycznych, wymagających współpracy, ale i osobistego zaangażowania. Dzieciom autystycznym trudno jest zrozumieć symboliczne zachowania, ale w zawodach sportowych były równie zaangażowne jak dzieci neurotypowe. Tego dnia wszyscy wykonywali swoje zadania razem, z pełnym zrozumieniem i
radością. Był wspaniały doping dla małych sportowców, ciekawe transparenty motywujące do zabawy, miłe okrzyki i radość. Wcześniej Pan Artur Świercz, który był naszym gościem, zachęcił wszystkich do wspólnej, sportowej zabawy. Został zapalony symboliczny znicz igrzysk. Uczestnicy igrzysk pokonali swoje, nie tylko sportowe bariery, z czego jesteśmy bardzo dumni. Widzieliśmy koleżeńską pomoc, współpracę, wzajemny szacunek i świetną zabawę. Uczestnicy obchodów utworzyli niebieski łańcuch tolerancji i przyjaźni. Wyjątkowy dzień uświetnił występ szkolnego Koła Teatralnego „Kurtynka” oraz występ szkolnej grupy artystycznej świetlicy szkolnej, który
zaprezentował mini spektakl pod tytułem „W przestrzeni kosmicznej”. Na trybunach w hali sportowej było radośnie i przyjaźnie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka greckiego igrzysty z niebieskim zniczem i medalem Niebieskich Igrzysk oraz skrzydła niebieskiego motyla z odciskami dłoni uczniów.

Mieliśmy przyjemność gościć osoby wspierające naszą inicjatywę związaną z wspieraniem osób autystycznych.

 

Dziękujemy za przybycie i wsparcie Panu Arturowi Świerczowi  (gość honorowy), Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Michałowice Pani Ewie Wierzgale, Pani Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Monice Gromadzińskiej- Miszczak, Dyrekcji szkoły „Przylądek” w Parzniewie, Dyrektor Gminnego Przedszkola, przedstawicieli GOPS obecnych na wydarzeniu, Radzie Rodziców oraz Dyrekcji ZSO w Komorowie – Pani Edycie Pająk, Pani Magdalenie Petrykowskiej – Uznańskiej oraz Panu Sławomirowi Rymuzie.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z NIEBIESKICH IGRZYSK oraz wydarzeń towarzyszących tj.  SPRINTEM DO MARATONY (ZERÓWKI) oraz MARSZ DLA AUTYZMU (KL.4-6)

Strumień zdjęć (icloud.com)

 

O wydarzeniach przeczytacie Państwo również na stronie GMINY MICHAŁOWICE:

https://www.michalowice.pl/dzieje-sie/www,p1052873433 oraz https://www.michalowice.pl/dzieje-sie/www,p157955421

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym! Nie bądźmy zieloni w temacie AUTYZMU!

 

 

Dyrekcja ZSO w Komorowie

Koordynator działań – Małgorzata Żbikowska – Drabik

Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie.