100 lat Szkoły Podstawowej w Komorowie – podsumowanie cz. V

Preludium do głównych uroczystości z okazji 100 lat Szkoły Podstawowej, 30 lat Liceum Ogólnokształcącego i 20 lat Uczniowskiego Klubu Sportowego „Komorów” były występy teatralne, muzyczne i taneczne w hali sportowej dla kl.1-3 i kl.4-8, które odbyły się 2 czerwca 2023 r. W tym celu została ustawiona scena, udekorowana obrazami i kwiatami przez Renatę Biłozór z pomocą Anny Malinowskiej. Autorką obrazów, na tle których mieli występować uczniowie jest wspomniana Renata Biłozór. Obydwu Paniom serdecznie dziękuję!!!
Spotkanie dla klas 1-3 rozpoczęło się od powitania przybyłych uczniów i nauczycieli przez dyrekcję ZSO w Komorowie. Następnie uczniowie kl.1-3 acapella zaśpiewali piosenkę „100 lat naszej szkoły”. Po nich na scenie pojawiła się Grupa Teatralna „Kurtynka”, prowadzona od ponad 20 lat przez Ewę Ciechomską oraz Małgorzatę Pajączek, i przedstawiła spektakl pt. „Szkolne wspomnienia”. Kolejnym punktem było rozstrzygnięcie przez Renatę Sobczak-Maciocha konkursu plastycznego „Szkoła marzeń”, jak i uhonorowanie zwycięzców. Dalej miał miejsce występ Wiktorii Nakielskiej z kl.8 C, która zaprezentowała układ taneczny w stylu modern. Wiktoria jest zwyciężczynią ostatniej edycji „You Can Dance. Nowa Generacja 2”. Całość zaś zakończyły piosenki zaśpiewane ponownie przez kl.1-3: kl. 1 – „Kolorowe kredki” z repertuaru Zespołu „Fasolki”, kl. 2 – „Puszek okruszek” Natalii Kukulskiej, kl. 3 – „Ach, jak przyjemnie” Ireny Santor.Podobnie jak w przypadku młodszych klas, również spotkanie dla klas 4-8 rozpoczęło się od przywitania przybyłych osób przez dyrekcję ZSO w Komorowie. Przed rozpoczęciem uczniowskich występów przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie wręczyli podziękowania i  upominki dziewczynkom z kl. 5 D, które wykazały się obywatelską postawą – znalazły pieniądze i oddały je na policję.  Część artystyczną poprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Anna Kowalczyk (kl. 8 A) i Krzyś Jasiński (kl. 8 D). Wśród występujących znalazły się: Grupa Teatralna „Kurtynka”, Julia Żółtowska (kl. 8 B) z piosenką Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, Lena Pawlak (kl. 7 A) z piosenką „Szyba” z musicalu „Metro”, dziewczynki z kl. 6 B (Helena Ellert-Miklaszewska, Nina Hamerlak, Barbara Sitarska i Julia Kleczkowska) – zaprezentowały piosenkę „Mamma Mia” Zespołu „ABBA” wraz z układem tanecznym, Aleksandra Zdzieszyńska i Oliwia Uszyńska (obydwie z kl. 5 B) wystąpiły w układzie tanecznym w stylu jazz oraz Wiktoria Nakielska.
Warto podkreślić bardzo dobrą atmosferę wśród publiczności w trakcie występów, której elementem były stroje z wybranych dekad minionego stulecia, założone przez uczniów.

Daniel Wolborski

Nauczyciel historii