100 lat Szkoły Podstawowej w Komorowie – podsumowanie cz. II

Kolejnym działaniem podjętym w ramach obchodów 100 lat Szkoły Podstawowej w Komorowie było powołanie Komitetu Społecznego w celu przeprowadzenia zbiórki pieniężnej na odnowienie dwóch grobów nauczycielskich znajdujących się na cmentarzu w Pęcicach. Grób Janiny Kempnej (nauczycielka w komorowskiej szkole w latach 1938-1972) oraz grób Henryka Wojciechowskiego (nauczyciel w komorowskiej szkole w latach 1939-1944) były w złym stanie. Społeczną opiekę nad nimi sprawowały: Pani Maja Chądzyńska, córka Pana Henryka Kotońskiego i Pani Marianna Jaśkowiec, wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej w Komorowie.
Dzięki zebranym w trakcie zbiórki funduszom, wpłatom od ludzi dobrej woli, cała akcja zakończyła się sukcesem. W imieniu Komitetu chciałbym wszystkim osobom, które zechciały wesprzeć zbiórkę, bardzo serdecznie podziękować za okazane wsparcie!!!

Daniel Wolborski

Nauczyciel historii