100 lat Szkoły Podstawowej, 30 lat Liceum Ogólnokształcącego, 20 lat Uczniowskiego Klubu Sportowego „Komorów” – podsumowanie cz. VI

Kulminacją obchodów potrójnego jubileuszu w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Komorowie była uroczysta gala w hali sportowej, która miała miejsce 3 czerwca 2023 r. Otworzył ją absolwent komorowskiej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Wojciech Sztyk, witając gospodarzy uroczystości (Dyrekcję Szkoły na czele z Panią Edytą Pająk, grono pedagogiczne i uczniów) oraz licznie przybyłych gości. Wśród gości znaleźli się m.in. Pan Artur Świercz – przedstawiciel Marszałka Województwa Mazowieckiego, Pana Adama Struzika (Pan Marszałek objął patronat honorowy nad uroczystością), Pan Krzysztof Rymuza – Starosta Powiatu Pruszkowskiego, Pani Małgorzata Pachecka – Wójt Gminy Michałowice, Pani Beata Rycerska – Przewodnicząca Rady Gminy Michałowice, radni Gminy Michałowice i pracownicy Urzędu Gminy Michałowice oraz Pani Maja Komorowska – wybitna aktorka, absolwentka Szkoły Podstawowej w Komorowie.

Kolejny punkt gali stanowiły przemówienia: Pani Dyrektor Edyty Pająk, Pana Artura Świercza, Pani Małgorzaty Pacheckiej, Pani Beaty Rycerskiej i Pani Mai Komorowskiej. Krótki list od Pana Andrzeja Fabianowskiego, byłego dyrektora ZSO w Komorowie, odczytał Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego, Pan Mateusz Belniak.

Następnie osoby zaangażowane w życie szkoły, jej uczniów, jak i w życie społeczności lokalnej otrzymały podziękowania od włodarzy samorządowych (Pana Artura Świercza, który wręczył medale pamiątkowe „Pro Masovia”, a także Pani Małgorzaty Pacheckiej, Pani Beaty Rycerskiej, które wręczyły medale pamiątkowe „70 lat Gminy Michałowice”) i dyrekcji komorowskiego ZSO (Pani Edyta Pająk, Pani Magdalena Petrykowska-Uznańska, Pan Sławomir Rymuza, Pan Mateusz Belniak).

Nie zabrakło także pięknych występów artystycznych:

1. Zespół Kameralny „Gradus ad Parnassum”, prowadzony od 40 lat przez Pana Sławomira Rymuzę, w składzie z lat 80. ubiegłego wieku,  wykonał utwory: Johanna Sebastiana Bacha „Aria z III Suity Orkiestrowej D-dur”, Johanna Pachelbela „Kanon”2. Grupa Teatralna „Kurtynka”, prowadzona od ponad 20 lat przez Panią Ewę Ciechomską i Panią Małgorzatę Pajączek, przedstawiła spektakl pt. „Szkolne wspomnienia”
3. Wiktoria Nakielska z kl. 8c wykonała układ taneczny w stylu modern do choreografii Pani Klaudii Jezierskiej. Wiktoria tańczy od 10 lat, jest laureatką wielu konkursów rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej – w tym zwyciężczynią ostatniej edycji „You Can Dance. Nowa Generacja 2”
4. Lena Pawlak z kl. 7a wykonała piosenkę „Szyba” z musicalu „Metro”. Tą piosenką Lena wywalczyła główną nagrodę w tegorocznym Powiatowym Konkursie Wokalnym „Śpiewaj, nie ziewaj”, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie
5. Aleksandra Zdzieszyńska i Oliwia Uszyńska z kl. 5b wykonały układ taneczny w stylu jazz. Ola jest mistrzynią Polski formacji jazzowej. Oliwka tańczy w zespole ludowym „Pruszkowiacy”
6.Pokaz akrobatyczny dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Komorowie przygotowany przez Panią Katarzynę Janotę-Zwolińską7. Pokaz taneczny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Komorowie przygotowany przez Panią Magdalenę Kłopotowską

8. Anna Szczegodzińska z kl. 4b Liceum Ogólnokształcącego wykonała „Piosenkę księżycową” –  z muzyką Roberta Jansona i słowami Anity Lipnickiej. Ania jest tegoroczną maturzystką. Jest także wielokrotną laureatką  konkursu „Tu, w Zanie, zaczynał Wojtek Młynarski”, czy „Śpiewaj, nie ziewaj” – Powiatowego Konkursu Wokalnego organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie

W trakcie całego wydarzenia można było podziwiać na scenie obrazy autorstwa Renaty Biłozór, rodowitej komorowianki i absolwentki warszawskiej ASP.

Od godz. 12:00 rozpoczęła się, dzięki zaangażowaniu UKS-u „Komorów” i Pana Marcina Jagiełły, część sportowo-rekreacyjna, bogata w atrakcje dla wszystkich przybyłych uczestników. Dla lubiących spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu odbywały się turnieje sportowe, gry, zabawy i występy akrobatyczno-cyrkowe. Znalazło się także coś dla fanów motoryzacji, a mianowicie pokaz motocykli. Całości dopełniały dmuchańce dla dzieci.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowania obchodów serdecznie dziękuję!!! Warto nadmienić, że pomocą służyli wolontariusze pod opieką Pani Hanny Karskiej-Przasnek i Pani Ewy Głowali oraz absolwenci Szkoły Podstawowej i Gimnazjum – Maksymilian Warmuz, Jakub Michna.

UKS-owi i Liceum Ogólnokształcącemu należy życzyć 100 lat🏆, zaś Szkole Podstawowej kolejnych setek 🏆🏆, by w przyszłości wyglądała tak, jak na pracach uczniów kl. 4-7, które powstały pod opieką Pani Renaty Biłozór.

Daniel Wolborski

Nauczyciel historii