KOMOROWSCY UCZNIOWIE POMAGAJĄ WARSZAWSKIEMU HOSPICJUM DLA DZIECI.

Od 23 lutego do 1 marca na terenie Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie trwała akcja charytatywna, związana ze zbiórką pieniędzy na rzecz Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci. Wydarzenie to było częścią projektu edukacyjno-wychowawczego „Dobra Noc”.

Uczniowie z klasy 2A LO, pod opieką pani pedagog, Anny Laszuk-Chludzińskiej, zajęli się organizacją całej akcji, począwszy od stworzenia niezwykle oryginalnych plakatów, informujących o zbiórce, aż po sprzedaż smakowitych, domowych wypieków na przerwach.

Na początku licealiści przeprowadzili we wszystkich klasach akcję informacyjną, podczas której opowiadali m.in o tym, jaki jest cel zbiórki, czym zajmuje się Hospicjum i na co przekazuje zebrane fundusze. W kolejnych dniach oficjalnie rozpoczęła się zbiórka pieniężna, którą wsparli uczniowie, rodzice i wszyscy pracownicy szkoły. Wielki podziw wywołała u młodych wolontariuszy szczególna hojność i otwartość na pomoc swoim rówieśnikom w potrzebie dzieci z klas 0-3. Z przygotowanymi pieniędzmi wyczekiwały przyjścia starszych kolegów z puszkami z logo Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci, aby pomóc chorym dzieciom.

Przez cały tydzień głośno wybrzmiewało motto akcji zapraszające do afirmacji życia: ,,Ciesz się życiem, pomóż dzieciom godnie odejść”. Był to czas pięknej współpracy oraz refleksji na temat życia, śmierci, choroby, cierpienia, wdzięczności za najdrobniejsze przyjemności codzienności. Zostaną one na długo w sercach młodych uczniów.

Cała akcja została oficjalnie zakończona wizytą w siedzibie Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci, w której uczestniczyli razem z Panią Pedagog najbardziej zaangażowani licealiści z klasy 2A . Po przeliczeniu pieniędzy ze zbiórki okazało się, że kwota przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

Udało nam się zebrać 4693 zł i 91 gr!!! Podczas wzruszającego i pouczającego spotkania dowiedzieliśmy się, jak Hospicjum funkcjonuje od środka i jak pomaga potrzebującym dzieciom i ich rodzinom.

Bardzo dziękujemy wszystkim za okazanie życzliwości i wsparcia w trakcie trwania naszej akcji. To bardzo ważne, aby pomagać potrzebującym, ponieważ dobro zawsze wraca.

Maria Krasińska 2A LO