Czego szukasz?

Licealiści z Komorowa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

Licealiści z Komorowa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

 

Katolicki Uniwersytet Lubelski już po raz drugi zaprosił uczniów szkol ponadpodstawowych do oddziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Francji i Frankofonii.

W tym roku uczniowie klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego w Komorowie licznie zgłosili się do udziału w konkursie. Do etapu szkolnego, który odbył się 8 marca 2024, zgłosiło się 10 licealistów, z czego troje licealistów zakwalifikowało się do finału.

Biorąc pod uwagę, że w konkursie wzięło udział 600 uczniów z 86 szkol w całej Polsce to ogromny sukces i wyróżnienie dla naszej młodzieży.

Nasi finaliści Antoni Janicki z klasy 3B, Maksymilian Brzozowski z klasy 3B oraz Mateusz Pietrzak z klasy 3A w piątek 12 kwietnia br rywalizowali z pozostałymi uczestnikami o zloty indeks na kierunek Romanistyki KUL. Uczniowie musieli stawić czoła różnorodnym pytaniom dotyczącym historii, kultury, kuchni, sztuki, muzyki oraz kina nie tylko Francji, ale innych krajów i regionów francuskojęzycznych na całym świecie.

Konkurencja była bardzo duża, ponieważ w Finale Konkursu wzięło udział ponad 70 licealistów. Nasi licealiści wrócili z pamiątkowymi dyplomami i drobnymi upominkami, ale bogatsi o nowe doświadczenia.

Serdecznie gratulujemy uczniom, którzy podjęli się tego niezwykle trudnego zadania i liczymy na udział w kolejnych edycjach konkursu.

Grażyna Lesicka