Czego szukasz?

XII Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Pani Wójt Gminy Michałowice

W sobotę 27 maja 2023r. została rozegrana XII-a edycja corocznego wiosennego turnieju tenisa stołowego o puchar Wójta Gm.Michałowice, na Hali Sportowej w ZSO, w Komorowie. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach: „Młodzik”, „Junior”, „Open”. Turniej był współfinansowany z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych, z zakresu kultury fizycznej i sportu. I tym razem frekwencja dopisała (pomimo gminnego jubileuszu , komunijnych rocznic i wyjazdów ) , zgłosiło się prawie 40-u uczestników (w tym uczniowie naszego Liceum i SP).

Kategorie „Młodzik” i „Junior” rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, zaś kategoria „Open” rozgrywana była schematem „do 2-óch przegranych potyczek” (o zwycięstwie decydował wygrany mecz, zawodnik przegrywający rywalizował dalej). Mecze we wszystkich kategoriach rozgrywane były do 3-ech wygranych setów i oczywiście punktowane sety do 11-u punktów.

Rywalizacja przebiegała dynamicznie , a każdy z uczestników walczył do ostatniej „piłeczki”. W końcu po kilku godzinnej zaciętej rywalizacji wyłoniono ostatecznych zwycięzców. W kategorii :Młodzik:: I miejsce wywalczył Piotr Rożek , II miejsce zajął Piotr Karolak ( uczeń kl.4 SP) , III miejsce Franek Rzepiela ( uczeń kl.6 SP), IV miejsce zaś wywalczyła Julia Zdanowicz.. W kategorii „Junior”: I miejsce wywalczył Kuba Kłobukowski ( uczeń kl.6 SP), II miejsce – Mateusz Majchrzak, III miejsce – Dominika Jagiełło ( uczeń kl.8 SP) i IV miejsce – Tomek Cybulski.. W kategorii najliczniej obsadzonej „Open”: I miejsce zdobył Artur Kasprzak, II miejsce – Ireneusz Wróblewski, III miejsce – Tomasz Polakowski i IV miejsce- Zdzisław Luterek.

Wszyscy zwycięzcy każdej kategorii (od miejsca 1-ego do 3-ego) otrzymali pamiątkowe puchary oraz różnorodne nagrody rzeczowe, a plasujący się na 4-ej pozycji – nagrody pocieszenia. Dodatkowo dla każdego uczestnika turnieju został przygotowany poczęstunek w postaci napojów gorących i wód mineralnych, różnorodnych słodyczy oraz świeżo przygotowanych kanapeczek.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Jednocześnie chcielibyśmy tutaj serdecznie podziękować Pani Wójt Gminy Michałowice- Małgorzacie Pacheckiej za wsparcie finansowe ze strony Urzędu Gminy Michałowice, dzięki któremu możliwa była organizacja i przeprowadzenie kolejnej – tym razem XII-ej już edycji wiosennego turnieju tenisa stołowego.

Jeszcze raz gratulujemy aktualnym zwycięzcom XII-ego Wiosennego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Pani Wójt Gminy Michałowice i zapraszamy już teraz wszystkich chętnych na kolejne przygody i rywalizację sportową w 2023r. podczas naszych turniejów upowszechniających tenis stołowy wśród wszystkich mieszkańców naszej społeczności i łączących pokolenia.

Ze sportowymi pozdrowieniami – prezes Zarządu UKS „Komorów”/ kierownik sekcji: dr inż. Marcin Jagiełło