Czego szukasz?

ZWOLNIENI Z TEORII

ZWOLNIENI Z TEORII

W piątek, 19 kwietnia, nasze liceum odwiedzili uczniowie z XI LO im. Mikołaja Reja
w Warszawie, prowadzący projekt “Za Ciosem- Bądźmy Bezpieczne”, który ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, zwłaszcza wśród nastolatek i młodych kobiet.

Projekt ten realizowany jest w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, której założeniem jest zachęcenie młodych ludzi do przeciwdziałania problemom społecznym.

Jednym z jego elementów są teoretyczne warsztaty, które odbyły się w klasach pierwszych i klasie 2a. Podczas tych spotkań poruszone zostały zagadnienia dotyczące zasad zachowania minimalizujących ryzyko znalezienia się w sytuacji niebezpiecznej, środków ochrony osobistej, sposobów postępowania w sytuacjach nam zagrażających, podstawowych zasad samoobrony.

Równie ważnym elementem tych spotkań była możliwość uzyskania informacji, jakie korzyści daje uczestnictwo w olimpiadzie “Zwolnieni z teorii” – poza faktem uzyskania międzynarodowego certyfikatu cenionego podczas aplikowania na zagraniczne uczelnie, czy ubiegania się o pracę. Licealiści
opowiedzieli nie tylko o ogólnych zasadach prowadzenia projektu, jego kolejnych etapach, punktacji, ale także podpowiedzieli na co, ich zdaniem, zwrócić szczególną uwagę.

Mamy nadzieję, że Uczniowie naszego liceum spróbują swoich sił
w przyszłorocznej edycji olimpiady!