Rusza NOWA EDYCJA ZzT!
W minionym tygodniu uczniowie klas drugich i trzecich spotkali się z Ambasadorką Zwolnionych z Teorii – Zuzią. Zuzanna to uczennica drugiej klasy liceum, tegoroczna finalistka i laureatka Olimpiady Zwolnieni z Teorii, która w swoim projekcie społecznym skupiła się na wsparciu kondycji psychicznej młodzieży.
Podczas spotkania nasi licealiści mieli możliwość poznać zasady udziału w tej ogólnopolskiej olimpiadzie oraz płynące z niego benefity, takie jak możliwość uzyskanie międzynarodowego certyfikatu z zarządzania projektami, wydanego przez Project Management Institute ATP a także certyfikatów m.in. od Google z kompetencji cyfrowych, czy Teamwork Achievement Score (TAS), który może pomóc w procesie rekrutacyjnym na uczelnie.
Przypominamy, że w ubiegłym roku szkolnym w naszym liceum po raz pierwszy wystartowało kilka zespołów realizujących autorskie projekty społeczne a trzy z nich będą finalistami tegorocznej edycji olimpiady Zwolnieni z Teorii 🙂
Pokolenia w dialogu – projekt zachęcający młodzież do spędzania czasu ze starszymi osobami oraz czerpania z ich doświadczenia zawodowego.
Włączeni – wsparcie dzieci przebywających na oddziałach pediatrycznych oraz edukacja młodych w zakresie dbania o zdrowie psychiczne.
Parlament Nastoletnich Emocji – cykl warsztatów dla młodzieży rozwijający umiejętności komunikacyjne, wspierający w zrozumieniu emocji i nauce ich zdrowego wyrażania.
Korzystajcie z doświadczeń Waszych Koleżanek i Kolegów!
Więcej informacji w zakładce “Zwolnieni z Teorii”, na tablicy poświęconej olimpiadzie (korytarz na parterze) oraz oczywiście u jej Uczestników (szczegółowa lista w zakładce ZzT) i opiekunów projektów – pań Ewy Gontarczyk i Agata Osińskiej-Olszak.