Czego szukasz?

post

„lepiej już było”?

„lepiej już było”?

28 maja, w godzinach wieczornych, Uczniowie klasy 1b pod opieką Wychowawczyni poszerzali swoje horyzonty, uczestnicząc w spektaklu “Lepiej już było” w warszawskim Teatrze Współczesnym. Bohaterką sztuki jest urocza starsza pani – Esmeralda Quipp –  była aktorka szekspirowska na bardzo skromnej emeryturze, która traci ukochanego kota, dach nad głową i środki do życia. Wykorzystując swoje aktorskie umiejętności, poczucie humoru i wdzięk, próbuje rozwiązać swoje problemy. Odtwórczyni głównej roli, Marta Lipińska, sprawiła, że podczas spektaklu można było zarówno uśmiechnąć się od ucha do ucha, jak i wzruszyć oraz zamyślić nad losem starszych ludzi. Niewątpliwie wyzwaniem dla  młodych widzów była spokojnie tocząca się akcja i choć ogólnie ocenili “Lepiej już było” jako udaną sztukę, to przyznawali, że “chwilami było nudno”. Mam nadzieję, że mimo wszystko to jest początek wspólnej teatralnej przygody. 

Fotografia: 43-Lepiej_juz_bylo_fot.-Marta-Ankiersztejn-31_1-e1780272483553.jpg, źródło: https://www.wspolczesny.pl/repertuar/biezacy/lepiej-juz-bylo